Menu Close

10.-11. juulini Käärikul, Otepääl ja Kuutsemäel toimunud 46. Eesti omavalitsuste suvemängudel osalesid ka mitmed Tartu KEVEKi tublid sportlased – Andrus Mutli,  Marika Koplimägi, Veiko Randaru, Ülo Randaru, Erge Viiklaid ja Anneli Kodasma võistlesid Tartu valla ridades, kes kordas lõpuks nii kergejõustikus kui ka kõigi alade kokkuvõttes oma mullust saavutust – II kohta, jäädes maha ikka maha vaid Rae vallast.

Klaarika Eksi võistles Kambja valla ridades ja Mare Külv võistles Elva valla eest ning Elin Suits Põlva valla eest. Kokkuvõttes saadi 6 kulda 5 hõbedat ja 1 pronks medal. Kõige edukamaks kergejõustiklaseks oli nendel spordimängudel taaskord Andrus Mutli, kes oli ainus sportlane, kes tuli kergejõustikus kolmekordseks võitjaks. Nagu ka mullu Paides. Esikohad Andrusele taaskord 100m ja 800m jooksus ning kaugushüppes. Väga edukas oli taaskord Klaarika Eksi, kes võistles NV I klassis kolmel alal ning tulemuseks 2 kuldmedalit ja 1 hõbe. Võit tuli 100m ja 400m jooksudes ning hõbe kaugushüppes. Meesveteranide II klassis toodi Tartu vallale 100m ja 800m jooksus kaksikvõit, hõbemedalid kuulusid vendadele – 100m jooksus tuli teiseks Ülo Randaru ja 800m jooksus Veiko Randaru. Kaugushüppes hoidis viimase hüppevooruni vapralt medalist kinni Veiko Randaru, lõpuks lahutas Veikot medalist vaid 1 sentimeeter. Kuuenda kulla KEVEKile tõi Mare Külv, kes võitis NV II kettaheite. Kuulitõukes jäi Mare neljandaks. Hõbemedalid said KEVEKi liikmetest veel Marika Koplimägi NV II 1500m jooksus ning Anneli Suits NV I klassis odaviskes. Teisel võistluspäeval sai lõpuks oma tahtmise ka meie visa jooksunaine Erge Viiklaid, kes konkurentidest küll eraldi jooksus joostes võitles vaid iseenda ja tuulega. Tasuks siiski kolmas koht ja pronksmedal. Oli ülev ja väga emotsionaalne hetk, kui lõpuks ka Erge pjedestaalile tõusis.

Kui lüüa veel kokku Tartu KEVEKi sportlaste 20 paremat tulemust siis tuleb märkida, et selle punktisummaga jäänuks me valdade arvestuses kokkuvõttes tublile neljandale kohale. Punkte kogunes tervelt 909. Võitjal Rae vallal 1064, Taru vald 1043 ja Kose vald 1005. Väga tubli tulemus.

Ning lõpetuseks, kui meil õnnestub sellel aastal ka Tartu KEVEK ridadessse saada Elva valla esindanud sportlased nagu nendel spordimängudel kaks kulda võitnud Indrek Tobreluts, Evelin Saue ja  Maris Järveoja, samuti Toomas Kivend ja Margit Avikson, siis järgmistel mängudel võiks keveklaste üldine punktisumma ületada juba tuhande punkti piiri.

Kokkuvõttes olgu lisatud ülevaade kui mitmel alal keegi Käärikul võistles ja võitles medalite ja punktikohtade eest.

Anneli Kodasma – Tartu vald, 4 ala – discolf ja kergejõustikus oda, kuul, ketas;